O mnie

Rocznik 1980. Studiowałem prawo, filozofię i historię. Jeszcze na studiach zacząłem pracować w reklamie by zaraz potem postawić od podstaw butikową agencję reklamową. Pracowaliśmy dla big pharmy wprowadzając na rynek nowe produkty lecznicze dla Grunenthala i Biofarmu oraz robiąc kampanie BTL dla Pfizera. Armatura łazienkowa Deante, którą projektowaliśmy, wyróżniona została w konkursach Top Design 2010 i 2011, Dobry Wzór 2010 i 2011, Diament Meblarstwa 2012 oraz Dobry Design 2012.

W owym czasie współtworzyłem kolektyw didżejski Redekonstrukcje przecierający w Polsce szlaki dla ekstremalnej muzyki elektronicznej. Byłem też pierwszym didżejem i promotorem w kraju, który zauważył rodzący się w tamym czasie dubstep, owocem czego były m.in. występy na Ostróda Reggae Festival, w Stoczni Gdańskiej oraz w Austrii, Litwie, Łotwie i Hiszpanii.

Projektowanie to nie było jednak coś co chciałem robić do końca życia. Postanowiłem więc wskoczyć na statek, który właśnie odpływał z portu Lublin – kurs przyszłość. W 2015 roku dołączyłem do załogi otwierającej i programującej strategicznie nowo powstającą instytucję kultury – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

W CSK byłem inicjatorem spotkań z tuzami literatury podróżniczej Paulem Theroux i Hugh Thompsonem, występu Lustmorda, kultowego twórcy muzyki elektronicznej, w tysiąc-osobowej sali operowej oraz monumentalnego projektu “Polonia” awangardowej słoweńskiej grupy Laibach z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej i lwowskiego chóru Gloria. Gdy polityka zawładnęła gabinetami dyrektorskimi, po blisko czterech latach pracy, złożyłem wypowiedzenie.

To był dobry moment na nawiązanie współpracy ze start-upem Girache, który stworzył urządzenie do monitorowania postawy w świecie gdzie wciąż jesteśmy skuleni nad monitorami komputerów i ekranami smartfonów. Zaprojektowałem urządzenie oraz pracowałem nad projektowaniem doświadczenia osób użytkujących ekosystem składający się z urządzenia, aplikacji mobilnej i strony internetowej.

W 2020 roku rozpocząłem pracę w Centrum Kultury w Lublinie gdzie zajmuję się tworzeniem i produkcją wydarzeń oraz strategicznym programowaniem instytucji. Zaraz po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę włączyłem się w działanie Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie by przez kolejny rok pracować przy projekcie żywnościowym realizowanym na rzecz Oxfam, międzynarodowej organizacja humanitarnej. Jestem jednych z kuratorów programu i współautorem aplikacji Lublina do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Przede wszystkim jednak jestem partnerem Anny oraz tatą Mai i Luny. To właśnie one spowodowały, że coraz głębiej zacząłem zastanawiać się nad tym jakiego świata dla nich chcę. Naprawę tego świata musiałem zacząć jednak od siebie. Jak przepracować traumy by zaprojektować przyszłość, w której da się żyć w dobrostanie, o tym tak na prawdę jest to o czym piszę.